מהו עיצוב בסגנון נורדי?

עיצוב בסגנון נורדי הפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד, עד כדי שישנן חנויות המציעות פריטי עיצוב וריהוט נורדיים בלבד ואפילו אדריכלים המתמחים בסגנון העיצוב הנורדי. העיצוב הנורדי, שנקרא גם עיצוב סקנדינבי, מגיע אלינו מהארץ הקרה. מה מייחד את הסגנון הנורדי, על אילו כללים מומלץ להקפיד ולמי באמת סגנון העיצוב הזה מתאים?

מה מקור העיצוב הסקנדינבי?

העיצוב הנורדי, הלא הוא העיצוב הסקנדינבי, מגיע אלינו ממדינה קרה ובעלת מזג אוויר קודר וחשוך ברוב ימות השנה, שכן הקיץ לא קיים שם. כתוצאה מכך, התפתח סגנון עיצובי שמושפע משני גורמים: שימוש בחומרי גלם מן הטבע כדוגמת אבן ועץ, כיוון שלא היה כסף ליותר מזה. במקביל, בעקבות מזג האוויר הקודר והחשוך שנבע ממחסור בקרני שמש, הייתה מחשבה להשתמש בכמה שפחות רהיטים ופריטים כדי שמעט האור שעוד קיים בחוץ יוכל לחדור אל הבית.

מה מייחד את סגנון העיצוב הנורדי?

כולנו מכירים את הבתים העמוסים. רהיטים על גבי רהיטים, תערובת צבעים והרבה פריטים שאין בהם כל שימוש ויוצרים בלגאן בעיניים. בבתים כאלה, הסטרס הוא כמעט תמידי. הבלגאן שרואים בעיניים עובר לראש, והיכולת לנצל את החלל כולו לצרכינו הופכת להיות מוגבלת מאוד. סגנון העיצוב הנורדי בא לתת מענה בדיוק על הדברים האלה.

  • מינימליזם – העיצוב הנורדי מתאפיין במינימליזם. כלומר, כמה שפחות ריהוט ופריטים שאין בהם צורך, וזאת כדי להעניק לנו את המרחבים שאנחנו צריכים וכמובן לא להעמיס על העין.
  • פונקציונליות – כתוצאה מהמינימליזם, אנחנו די מוגבלים במספר הפריטים שנציב בבית. לכן, נבחר רק את הפריטים שאנחנו באמת צריכים. כמובן שמותר ואף רצוי לבחור פרטי נוי כדוגמת עציצים ותמונות, אך הרעיון הוא לשמור על קווים נקיים וכמה שיותר ניקיון בעיניים.
  • חומרים מן הטבע – בעיצוב הנורדי תפגשו בריהוט ופריטים שונים העשויים מחומרים מן הטבע, וביניהם עץ, אבן ואפילו חבלים. ככל שהפריט פחות מתועש, כך הוא יותר נורדי.

פלטת צבעים

אם אתם אנשים של צבעים בהירים ורכים – העיצוב הנורדי בדיוק בשבילכם. מאותה סיבה בגינה בעיצוב הנורדי נוטים להשתמש בכמה שפחות ריהוט כדי לתת לקרני השמש להאיר את הבית, כך גם הבחירה בצבעים בהירים מאוד שמאירים באופן טבעי את החלל. את הקירות נהוג לצבוע בלבן שלג ואת הריהוט והפריטים העיצוביים השונים בצבעי פסטל רכים. מי שרוצה לגוון עם צבעים כהים, מומלץ לבחור מספר פריטים בודדים שיתנו את הקונטרה בגוונים של אפור, ירוק או כחול. .

למי עיצוב בסגנון נורדי מתאים?

מבין כל סגנונות העיצוב הקיימים, העיצוב הנורדי דומה לעיצוב הכפרי, הן בהיבט הצבעים הרכים והן בהיבט חומרי הגלם שמגיעים מן הטבע. עיצוב בסגנון נורדי מתאים למי שמחפש שהבית שלו יהיה שונה מהסביבה החיצונית הרועשת והסואנת, ובהגיעו לבית – תרד עליו השלווה.

רוצה לקבל עדכון על קולקציות חדשות?

הזינו את המייל וקבלו עדכון כאשר מוצרים חדשים עולים לאתר.

מוצרים מובילים

עוד מהמגזין