עיצוב נורדי לבית – צעד אחר צעד

אם ננסה לזקק את התחושה שנרגיש כשנכנס לבית המעוצב בסגנון נורדי, התשובה תהיה פשוטה: ניקיון. הניקיון הזה מושג, בין היתר, בזכות המינימליזם והפונקציונליות, כך שלכל פריט בבית או בחלל המעוצב, יהיה שימוש. במאמר שלפניכם, ננסה לסייע בעיצוב של שני חללים מהותיים ביותר בבית – הסלון שלנו, בו אנחנו מתפנקים בסופו של יום עם האנשים האהובים עלינו, וחדר השינה שלנו – שמקבל אותנו אליו לשינה, בתקווה שתהיה רצופה ונעימה.

עיצוב נורדי לבית – על אילו כללים אנחנו צריכים להקפיד?

לפני שנצלול לטיפים שיעזרו לכם לעצב את הבית בסגנון נורדי, כדאי לדעת שיש כללים פשוטים לביצוע. אם תקפידו עליהם באופן שיטתי בכל חדר וחלל אותו תעצבו – תקבלו בית נעים ומרגיע לשהייה.

  • מעט פריטים – מינימליזם זה שם המשחק. עיצוב נורדי לבית משמעותו שאנחנו לא מעמיסים בפריטים, לא בריהוט ולא בפרטי נוי. עומס של פריטים יוצר צפיפות בבית ולא מאפשר לנו ליהנות מהמרחב ומהאור הטבעי. בנוסף, הוא משפיע גם על התחושה הכללית שלנו. מצאו את האיזון בין שמירה על נתיבים פתוחים בבית לעיצוב נעים שמרגיש כמו בית.
  • צבעים בהירים – צבעים בהירים, ובראשם לבן, צבעי פסטל וגוונים של חום מעטרים את רוב הריהוט והפריטים. אם אתם רוצים לגוון, ניתן להשתמש בצבעים טבעיים כדוגמת ירוק, כחול, אפור ושחור.
  • חומרים מהטבע – שימוש בחומרים מהטבע כמו עץ, אבן, ברזל וזכוכית, ומיעוט בשימוש בחומרים מעובדים יתר על המידה. זכרו שהעיצוב הנורדי הגיע ממדינות קרות מאוד, בהן התושבים נדרשו ליצור לעצמם ריהוט "ממה שיש". המטרה היא להימנע מבית מתועש.

עיצוב סלון הבית

את סלון הבית מרכיבים 3 רהיטים עיקריים: מערכת ישיבה, שולחן ומזנון. זה צריך להיות הבסיס, וכדאי לא להוסיף עליו יתר על המידה. בעיצוב של סלון נורדי, נוכל לבחור שולחן עשוי ברזל, מזנון עשוי עץ ומערכת ישיבה הטובה ביותר שאתם יכולים להשיג. ומה בנוגע לצבעים? הצעה טובה היא סלון בגוונים של אפור בהיר, ורוד בהיר ושחור. את שילוב הצבעים תוכלו להשיג באמצעות תוספת של פריטי נוי כדוגמת כריות נוי ושטיח שיתנו את הקונטרה לצבעים הדומיננטיים.

עיצוב חדרי שינה

המטרה של עיצוב נורדי לבית היא להשכין רוגע ושלווה בבית. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בחדרי השינה שלנו – המקום בו אנחנו מטעינים את האנרגיות שלנו. לעיצוב חדר השינה, כדאי לבחור בצבעים בהירים ורכים ובדוגמאות בקווים גיאומטריים נקיים שיתרמו לשינה רגועה ונעימה. מומלץ לבחור מצעים בגוונים מונוכרומטיים וניתן לשלב אותם עם קווים גיאומטריים. גם וילון יעשה טוב לחדר, ובלבד שהוא רך ונעים ובגוון אחיד כדי לא ליצור עומס ויזואלי שמשפיע על הפנימיות. קירות החדר יהיו בצבע לבן, כמומלץ בעיצוב הנורדי, וניתן לבחור קיר אחד שיקבל חיפוי חלקי או טאפט.

רוצה לקבל עדכון על קולקציות חדשות?

הזינו את המייל וקבלו עדכון כאשר מוצרים חדשים עולים לאתר.

מוצרים מובילים

עוד מהמגזין