מה זה עיצוב נורדי?

מחפשים תשובה לשאלה: מה זה עיצוב נורדי? עיצוב נורדי, הוא עיצוב המגיע מארצות סקנדינביה (דנמרק, שבדיה, נורווגיה וכו'). הקווים המנחים שלו הוא שימוש בחומרים טבעיים, בצבעים בהירים (לבן, עץ, קצת שחור ופסטל). העיצוב הנורדי-סקנדינבי הוא מינימליסטי ופונקציונאלי. כלומר, לא שמים משהו רק ליופי, יש לו גם שימושיות כלשהי. הרעיון הוא להגיע לשימושיות גבוהה, במינימום אביזרים ורהיטים. בצורה הזו הבית מרגיש מואר ואוורירי, גדול, נקי ויש תחושה של התחברות לטבע. איך כל זה בא לידי ביטוי? המשיכו לקרוא.

אם אתם חובבים של עיצוב פנים, נמצאים בתהליך עיצוב הבית שלכם או מחפשים לגוון את הרהיטים, בטח שמעתם על עיצוב נורדי שהולך ותופס תאוצה. העיצוב הנורדי, שנקרא גם עיצוב סקנדינבי, מגיע אלינו מארצות סקנדינביה הקרות, בהן עונת החורף והכפור שולטת במשך מרבית ימות השנה. הקור, מיעוט השמש והאור הטבעי והישיבה המרובה בבית בימים בהם לא ניתן לצאת החוצה, הובילו לעיצוב שהוא צורך של ממש. ודווקא העיצוב הזה, שהגיע אלינו ממדינות קרות, מתאים כמו כפפה ליד לארץ ישראל החמה. אז מה זה עיצוב נורדי? כל הקווים המנחים לפניכם!

מינימליזם

כששואלים את השאלה מה זה עיצוב נורדי, התשובה הראשונה שעולה היא מינימליזם. מינימליזם משמעותו מעט. כשזה נוגע לעיצוב פנים, הרעיון הוא לעשות שימוש בכמה שפחות פריטים ורהיטים, כדי ליצור מרחבים נקיים ופתוחים. בשל העובדה שבמדינות סקנדינביה החורף שולט במשך השנה כולה, הייתה מחשבה על כך שכדי שהאור הטבעי יכנס מבחוץ, יש צורך במרחבים פתוחים בתוך הבית. יתרונות נוספים למינימליזם הם העובדה שכמה שפחות רהיטים – כך הבית, לפחות באשליה – גדול יותר, וכן במניעה של עומס ויזואלי ניתן למנוע עומס במחשבות. מינימליזם בבחירת אקססוריז לבית יכול לבוא לידי ביטוי למשל במדף דק ומעוצב שלא נראה בומבסטי על הקיר.

צבעים בהירים

מלבד העובדה שצבעים בהירים נותנים אשליית מרחב טובה יותר, גם להם יש משמעות הקשורה למדינות המוצא. הצבע הלבן מחזיר אור, ולכן בבתים המעוצבים בסגנון הנורדי תמצאו הרבה לבן וצבעים בהירים נוספים כדוגמת צבעי פסטל. אם אתם מעוניינים בשילוב צבעים מיוחד, תוכלו לבחור 2-3 פריטים בסלון שלכם אותם תצבעו בצבע זהה וכהה. למשל: כורסה וכרית נוי בצבע אפור עכבר או כחול כהה.

חומרים טבעיים

העיצוב הנורדי עושה שימוש בחומרים טבעיים כדוגמת עץ ואבן, כיוון שבמדינות סקנדינביה היה צורך לייצר רהיטים מחומרים זמינים ומהר ככל הניתן. היתרון שסגנון העיצוב הזה מעניק לנו, הוא היכולת לשבת בביתנו ולהרגיש בלב הטבע.

פונקציונליות

מאפיין נוסף ומהותי בסגנון עיצוב נורדי הוא הפונקציונליות, כלומר בחירה בריהוט ופריטי נוי בעלי ערך, כדי להימנע מעומס ויזואלי ולשמור על מינימליזם. כשאתם בוחרים בריהוט ופריטי נוי, חישבו היטב מה יתרום לכם כל אחד מהם. דוגמא נהדרת לשמירה על פונקציונאליות היא שימוש בכירובולית כאביזר לקישוט אם מניחים אותה על משענת היד של הספה.

מה נוכל להרוויח משימוש בעיצוב נורדי?

  • עיצוב קר במדינה חמה – העיצוב הנורדי הוא עיצוב קר, הן מבחינת הצבעים הבהירים והן מבחינת המינימליות. במדינה חמה כמו ישראל, זה רק טבעי שנרצה להתקרר כשאנו מגיעים הביתה.
  • עיצוב טבעי בסביבה סואנת – היתרון הגדול בעיצוב הנורדי, והוא גם המשפיע ביותר על אנשים, הוא העובדה שהעיצוב הנורדי מתחבר לטבע ותורם מאוד לתחושת רוגע ושלווה בבית. בתים המעוצבים בהתאם לקווים של עיצוב נורדי, יהיו שונים מאוד מהסביבה החיצונית לבית.
  • יופי! – לבסוף, אם ישאלו אותנו מה זה עיצוב נורדי, התשובה שלנו תהיה מורכבת מ-2 מילים: עיצוב יפה! לעיצוב הנורדי יש יופי שלא תמצאו בסגנונות אחרים, והרמוניה שהיא תאווה לעיניים.

רוצה לקבל עדכון על קולקציות חדשות?

הזינו את המייל וקבלו עדכון כאשר מוצרים חדשים עולים לאתר.

מוצרים מובילים

עוד מהמגזין